جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

ممنوعیت کوهنوردی 10 ساله برای زوج هندی

  یک زوج هندی به‌ خاطر انتشار تصاویر جعلی از خود بر فراز قله اورست، 10 سال از کوهنوردی منع شدند.


  به گزارش بی‌بی‌سی، نپال یک دوره ممنوعیت کوهنوردی 10 ساله را برای زوج هندی که مدعی شده بودند به قله اورست صعود کرده‌اند، اعمال کرد. نتایج یک بررسی دولتی روز دوشنبه نشان داد تصاویری که نشان می‌داد این زوج هندی توانسته‌اند به بلندترین قله جهان صعود کنند، جعلی بوده است.مقامات نپال همچنین اعلام کردند اعمال این ممنوعیت باعث می‌شود کوهنوردان دیگر هم از طرح چنین ادعاهای ساختگی و نادرستی بپرهیزند.«دینش» و «تاکشواری راتد» که هر دو افسر پلیس هستند، حدود سه ماه پیش با انتشار تصاویری مدعی شدند نخستین زوج هندی بوده‌اند که توانسته‌اند به قله اورست صعود کنند.رئیس بخش گردشگری نپال گفت: بررسی تصاویر این زوج هندی بر فراز قله اورست نشان داد آنها عکس خود را روی تصویر یک کوهنورد هندی دیگر قرار داده‌اند.  دینش و تاکشواری راتد که هر دو افسران پلیس در هند هستند به جرم جعل عکس برای گرفتن مدارک رسمی قله پیمایی محکوم شدند.

  این دو از عکس‌ هایی استفاده کرده‌ بودند که فردی توانست با اطمینان اثبات کند که آقا و خانم راتد این عکس را جعل کرده‌اند. آن‌ها در عکس‌ هایی بودند که همان افراد را در پس زمینه نشان داده بود اما افراد دیگری به جای این زوج هندی بودند.

  هرچند این عمل آقا و خانم راتد عمل مجرمانه‌ ای به حساب نمی‌آید اما دولت نپال جلوی صعود آن‌ها به یکی از قله‌ های این کشور را گرفته است و مجوز صعود آن‌ها را صادر نمی‌کند.


  این مطلب تا کنون 27 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 12 شهريور 1395
  منبع
  برچسب ها : هندی ,صعود ,نشان ,بودند ,نپال ,آن‌ها ,صعود آن‌ها ,خانم راتد ,عکس‌ هایی ,اورست صعود ,ممنوعیت کوهنوردی ,
  ممنوعیت کوهنوردی 10 ساله برای زوج هندی

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 5 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر